Platowood- kestlik puitmaterjal sise- ja välisviimistluses

Villa K340, The Hague ( Holland)

Kestlikkus ja keskkonnasõbralikkus on olulisemad kui kunagi varem ja ennekõike ehitusvaldkonnas. Puit on kahtlemata 21. sajandi materjal tänu suurepärasele võimele siduda endas süsinikdioksiidi (CO2) ning pakkudes erinevaid võimalusi kaskaadkasutuseks kuni enerigakasutuse või biolagunemiseni välja. Nende protsesside käigus eralduv CO2 seotakse uuesti kasvavate metsade poolt.

 

Kestlikkuse edendamisel on tugev eelis nendel, kes suudavad puitu paremini väärindada. Interstudio poolt esindatud Hollandi puidutöötlemisfirma Platowood kasutab kiirekasvulisi puiduliike nagu kuusk, limbapuu (Terminalia superba) ja pappel ning annab neile läbi hüdrotermilise modifitseerimisprotsessi pikenenud eluea kuni 50 aastat, suurenenud stabiilsuse muutlikes ilmastikuoludes ja parema vastupanuvõime hallitusele või mädanikele.

 

Platowoodi tooted on fassaadil ja terrassil aastakümneid hooldusvabad kui hinnata ja nautida looduslikult hõbehalliks muutunud välimust. Kui otsustada värvitud või õlitatud lahenduste kasuks, on platoniseeritud puit mitmete eelistega – laiad lauad on heitlikus põhjamaa kliimas stabiilsed ja kuuse oksakohad ei erita enam vaiku. Lisaks pikeneb järelhoolduse ja -viimistluse intervall märkimisväärselt.

 

Hüdrotermiline modifitseerimisprotsess (platoniseerimine) on ainulaadne ja Platowoodi poolt patenteeritud kolmeetapiline töötlus, mis kasutab ainult kuumust ja veeauru. Teadustöö tulemusel jõuti järeldusele, et madalate temperatuuride (170-180⁰C) kasutamine säilitab paremini  puidu tugevuse ja elastsuse võrreldes kõrgetemperatuurilise termotöötlusega.

 

Keskkonnasõbralikkusele keskendumine ja paremast tulevikust hoolimise eeskujuks on ka Platowoodi tehas Park Kleefse Waardis tööstuspargis Hollandis. Tootmiseks vajalik kuum aur tuleb kõrvalasuvast elektrijaamast „heitmena“ ja igapäevase elektrienergia vajaduse katavad tehase katusele paigaldatud päikesepaneelid. Puidu töötlemisel tekkivad ülejäägid antakse elektrijaamale energiakasutuseks, vahetuskaubana kuuma auru eest.

 

Platowood toodete eelised


→ Platowoodi toodete garantii 15 aastat
→ Eeldatav toodete eluiga kuni 50 aastat
→ Suurenenud vastupanuvõime mädanikele ja hallitustele
→ Suurenenud stabiilsus erinevates ilmastikuoludes
→ Toormaterjal pärineb FSC ja PEFC sertifikaatide alusel majandatavatest metsadest
→ Tootmine on läbinud EPD auditeerimise, mille alusel ollakse üks jätkusuutlikumaid puidu töötlemise          valdkonnas
→ Säilitab paremini puidu tugevuse ja elastsuse töötlemiseks ning kasutuselevõtmiseks
→ Väärindatakse kiirekasvulisi puuliike, mis kasutusele võttes seovad CO2 pikaks ajaks

Platowood Spruce

Platowood Spruce (eesti keeles kuusk) pärineb vastutustundlikult majandatud FSC sertifitseeritud metsadest Põhja-Euroopast. Platoniseerimise protsess muudab kuuse puidu kvaliteetseks ja vastupidavaks materjaliks ning kuuseleloomulik kollakasvalge värv muutub soojaks pruun-iks.

 

Puidus esinevad sõlmed on kuusele omased. Lisaks võivad puidul olla nähtavad vaigunõod ja muud väikesed aktsendid. Kõik need omadused annavad Platowood Spruce’ile elava ja loodusliku välimuse. Ilma täiendava viimistluseta muutub puit ühtlaselt halliks, omandades hõbedase varjundi.

 

Platowood kuusepuit on sobilik fassaadikattematerjaliks, pergolate ja terasside ehituseks, ruloodeks ja müratõketeks.

Olela Nature House, Haanja

Platowood Poplar

Platowood Poplar (eesti keeles pappel) pärineb samuti Euroopa FSC-sertifitseeritud metsadest. Tänu unikaalsele platoniseerimisele on seda tüüpi puit sobilik kasutamiseks fassaadikattematerjalina, isegi viimistlemata kujul.

 

Platowood Poplarit iseloomustab ühtlane terasus, hele joon ja peened toonid. Lisaks on puit pehme ning protsessi tõttu omab kuldset tooni. Platowood Poplar pakub, nagu ka teised puuliigid, palju eeliseid. Lisaks sellele, et puit ei paisu ega tõmbu, on see hooldusvaba ja oodatava 50 aastase elueaga.
Värvivalikud

 

Platowood Poplarit ei pea platoniseerimise protsessi tõttu viimistlema, isegi välitingimustes. Puit muutub ajaliselt (sõltuvalt UV kiirgusest ja asukohast ca aastaga) ilmastikumõjude tõttu hõbedaselt halliks.
Kasutamaks ära pruunilt puidult halliks fassaadiks visuaalset üleminekut, on võimalik eelnevalt viimistleda puit Weathered Coloriga. Samuti on võimalik viimistleda Platowood Poplari valitud RAL värvi katteviimistlusega.

Monicahof, Utrecht (Holland)

Platowood Fraké

Platowood Fraké puit on kiiresti kasvav lehtpuu (eesti keeles limba-terminaalia), mida saadakse vastutustundlikult majandatud FSC-metsadest Lääne-Aafrikast. Platowood Fraké on kvaliteetne, kaasaegse ja eksootilise välimusega, mis sobib hästi nii välis- kui ka sisetingimustes kasutamiseks.
Fraké on tugev ja stabiilne puit, mis talub hästi välitingimusi ning sobib ideaalselt fassaadi- kui ka terassilaudiseks. Puidu veatul pinnal on kaunis leegitaoline muster. Mõne partii puhul on iseloomulikud mustad jooned ja siin-seal esinevad väikesed nõelaugud, mis annab puidule veelgi iseloomulikuma ilme.
Välistingimustes ei vaja puit eraldi töötlemist, sest ilmastikutingimuste mõjul muutub see ühtlaselt hõbedaseks/halliks.

 

Väga kiire ja lihtne paigaldus.
“Valides vastustundlikult majandatud metsadest pärit ning loodust säästvalt töödeldud sertifitseeritud puidu oma järgmiseks ehitus- või renoveerimisprojektiks, teed oma laste ja kogu meie planeedi seisukohast parima valiku”.

Kas Sul on rohkem küsimusi Platowood’i kohta? Võta meiega palun ühendust interstudio@interstudio.ee