Jay Osgerby, portrait by Mark Cocksedge

Mainekas Briti disainer Jay Osgerby külastas Interstudio kutsel Eestit

Hiljuti võõrustasime hinnatud Briti disainerit Jay Osgerby’d, kelle külaskäik Eestisse oli innustatud tema pidevatest inspiratsiooniotsingutest. Saime sukelduda silmapaistva disaineri loomingulisse maailma, kui ta jagas oma visiooni ning kogemusi nii meie meeskonna kui ka Eesti disainerite ja arhitektidega.

Osgerby rääkis, et Eesti on teda alati oma rikkaliku ajaloo ja ainulaadse kultuuripärandi poolest köitnud, samuti oli ta elevil võimalusest siinsete kunsti- ja disainitrendidega lähemat tutvust teha. Lisaks Interstudiole külastas disainer ka Eesti Tarbekunsti- ja Disanimuuseumit, Vabariigi Presidendi Kantseleid, veetis aega inspireerivas Eesti looduses ning kohtus meediaga.

On rõõmustav, et Eesti osutus sellisele rahvusvaheliselt tunnustatud disainerile atraktiivseks sihtkohaks ning usume, et Osgerby leidis siit unikaalseid ideid ja vaatenurki, mis tulevikus leiavad väljundi ka tema loomingus.

Interstudio tootevalikus on Barber & Osgerby loomingust esindatud näiteks Mutina Primavera ja Axor One ning samuti Mews, Lane ning 3D elemendid Mistral.

Axor One

Mutina Primavera Verde, photo Gerhardt Kellermann

 

Jay Osgerby on tuntud rahvusvaheline disainer, kelle tööde hulka kuulub mitmeid silmapaistvaid projekte üle maailma. Osgerby sai arhitektuuri eriala magistrikraadi Londoni Kuninglikus Kunstikolledžis ning 1996. aastal asutas koos Edward Barberiga Londonis asuva disainistuudio Barber & Osgerby.

Barber & Osgerby portfell on väga mitmekülgne ning tegeletakse nii arhitektuuriprojektide arendamise, mööbli ja dekoratiivesemete loomise kui ka valgustuslahendustega. Nad teevad koostööd tuntud brändidega nagu MUTINA, Axor, B&B Italia, Flos, Hermes, Knoll ja VITRA jne.

Auhinnad

2004. aastal sai Barber & Osgerby prestiižika Jerwood Applied Arts auhinna mööblidisaini kategoorias

2006. aastal nimetati Barber & Osgerby Design Miami/Basel võistlusel “Tuleviku disaineriteks”

2007. aastal omistati neile kuninglike tööstusdisainerite staatus (Royal Designers for Industry)

2013. aastal annetati Barber & Osgerby’le Briti Impeeriumi orden(OBE) nende panuse eest kaasaegse disaini arendamisel

Lisaks on Barber & Osgerby kujundanud esimese Stella McCartney poe New Yorgis kui ka 2012. aasta suvel toimunud Londoni olümpiamängude olümpiatõrviku.

Jay Osgerby, photo Interstudio

 

Nii Barber & Osgerby kui ka teiste maailmatasemel disainerite loomingut leiad  Interstudiost.

Vaata lisaks ka intervjuud, mille ta andis ETV saatele “Ringvaade”. Seda saad vaadata siit.