Kuidas ja milliseid plaate valida vannituppa? Materjalid, värvid ja trendid

Plaatidel on vannitoa kujunduses ja dekoratsioonis keskne tähtsus. Plaadid mitte ainult ei kaitse seinte ja põrandate pindu kulumise ning niiskuse eest, vaid omavad ka olulist esteetilist rolli, aidates luua unikaalselt meeldivat atmosfääri. Seejuures võetakse arvesse ka stiili- ja värvitrende, et kujundada kutsuvaid ja kaasaegseid vannitubasid.
Toome välja ideed, kuidas muuta vannituba isikupärasemaks, kasutades sellks uuenduslikke materjale ja disainilahendusi.

Miks eelistada vannitoas portselanplaati?

 

Portselanplaat on suurepärane valik vannitoa kattematerjaliks, pakkudes mitmeid olulisi eeliseid, mis teevad sellest sisekujundajate ja koduomanike seas hinnatuks materjaliks. Olgu tegemist renoveerimisprojekti või uue kodu sisustamisega, valides portselanplaadi, teed investeeringu vastupidavusse ja funktsionaalsusse.

Portselanplaadi eelised:

-> Tugevus ja vastupidavus: Portselanplaat on oma olemuselt erakordselt tugev ja vastupidav. Tihe ja madal poorsus tagab suurepärase vastupanu löökidele, kulumisele ja plekkidele, mis tähendab, et isegi tihti kasutatavates niisketes ruumides säilitavad aastate jooksul oma ilu ja kvaliteedi.

-> Veekindlus: Madala veeimavusega on portselanist kivimass täiesti veekindel, mis teeb selle ideaalseks vannitoa kattematerjaliks, kuna vesi ja muud vedelikud ei saa plaatide sisse tungida, vältides pindade kahjustumist ja hallituse teket.

-> Lihtne hooldus: Portselanplaati on uskumatult lihtne puhastada, nõudes vaid natuke erilist hoolt, et säilitada selle algne ilu.

-> Lai disainivalik: Ükskõik, kas eelistate klassikalist elegantsi või modernset minimalismi, portselanplaat pakub disaine, viimistlusi ja värve igale maitsele. Loodusliku marmori, betooni ja kiviefektid võimaldavad luua mitmekülgseid ja isikupäraseid vannitubasid.

-> Mitmekülgsus: Portselanplaati kasutatakse nii seinte kui ka põrandate katmiseks, võimaldades luua ühtse ja harmoonilise lahendusese, kus seinaplaadid sobivad ideaalselt põrandaplaatidega. 

-> Tervis ja hügieen: kuna plaat on madala poorsusega, takistab portselanplaat bakterite ja mikroobide kogunemist, muutes selle hügieeniliseks valikuks vannitubades, kus hügieen on hädavajalik.

 

Portselanplaadi valik vannituppa ei ole ainult praktiline valik, esteetiline aspekt on samuti väga tähtis. Kaasaegsed tootmistehnikad võimaldavad portselankeraamikal ammutada inspiratsiooni mitmesugustest looduslikest materjalidest, nagu kivi ja marmor, saavutades üllatavalt realistliku väljanägemise. See tähendab, et on võimalik saavutada nende materjalide keerukas ja luksuslik välimus, ilma et peaks tegelema nende materjalidele tüüpiliste hooldusprobleemidega.

 

Plaatide värvid ja trendid

 

Vannitoa kattematerjalide maailm on rikkalik ja mitmekesine, pakkudes piiramatuid võimalusi ruumi kujundamiseks läbi plaadi värvide, trendide ja disainilahenduste. Selles osas vaatame lähemalt kahte olulist teemat: ajatute ja neutraalsete värvide kasutamise eeliseid ning viimaseid trended, sealhulgas minimalistlik valgustus ja suureformaadilised plaadid.

Lisaks jagame praktilisi soovitusi, kuidas värvide kombineerimise ja sobitamisega luua vannitoas meeleolu ja atmosfäär, mis peegeldab teie isiklikku stiili.

 

Ajatu elegants: klassikalised ja neutraalsed värvid

 

Klassikalised ja neutraalsed toonid, nagu valge, beež, hall ja maalähedased värvid on vannitoa kujunduses alati kindlapeale minek. Need värvid ei lähe moest välja ja pakuvad suurepärast tausta eksperimenteerimiseks erinevate aksessuaaride ja aktsentidega. Neutraalsed toonid loovad rahuliku ja lõõgastava õhkkonna, mis on eriti oluline vannitoas – paigas, kus alustame ja lõpetame oma päeva.

Näiteks Emperador White kiviefektiga Omnia kollektsioon ilmelt puhas ja hele, samal ajal kui atraktiivne Rapolano Beige ja sofistikeeritud Tivoli Ivory elevandiluu toon loovad loomuliku, kutsuva atmosfääri.

 

 

Trendid: Minimalistlik valgustus ja suureformaadilised plaadid

 

Puhas, minimalistlik disain koos hästi läbimõeldud valgustusega võib esile tuua plaatide parimad omadused, rõhutades tekstuure, puhtaid jooni ja viimistlusi. Suureformaadiline plaat nagu näiteks vaiguefektiga Elements Design kollektsioon, loob unikaalse visuaalse efekti, muutes ruumi visuaalselt avaramaks ning annab vannitoale õhulise, modernse ilme. Suureformaadiliste plaatide kasutamisel on vähem vuugivahesid, muutes seeläbi ka plaatide puhastamise lihtsamaks.

 

Loomulik harmoonia: Kivi- ja puiduefektiga vannitoa plaadid

 

Puidu- ja kiviefektiga portselanplaatide kombinatsioon annab vannitoale loomuliku ja lõõgastava ilme. Evoke kollektsiooni puiduefektiga põrandad toovad ruumi soojust ja autentsust. Samal ajal lisavad Brystone kollektsiooni kiviefektiga seinad elegantsi ja maalähedasust, meenutades loodusliku kivi ilu.

 

Kaasaegne vannituba marmorieffektiga

 

Üks kõige elegantsemaid ja peenemaid portselankeraamika kasutusviise on marmorieffekti jäljendamine. Marmorieffekt on alati olnud luksuse ja peenuse sümbol ning tänu portselankeraamikale on tänapäeval võimalik saavutada see väärtuslik välimus, nõudes seejuures minimaalset hooldust ja pakkudes suurt vastupidavust.

Eelkõige pakub 9Cento kollektsioon, mis on inspireeritud art deco stiilis marmorieffektist, laia valikut esteetilisi lahendusi, mis sobivad ideaalselt kaasaegsete vannitubade jaoks. See kollektsioon tõlgendab marmori ilu kaasaegses võtmes, esitledes Palladio geomeetriaid ja viies värvitoonis, mis peegeldavad modernse arhitektuuri suurkujude ülevoolavat loodust.

 

Materjalide ja tekstuuride kombinatsioon atraktiivse vannitoa loomiseks

 

Vannitoas võiks julgelt katsetada erinevate materjalide ja tekstuuride kombinatsioone. Erineva viimistlustega plaadid – läikivad, matid, harjatud või 3D – valik võib lisada vannitoale sügavust ja omapärasust . Näiteks saame kasutada läikivaid plaate valguse peegeldamiseks ja ruumi suuremaks muutmiseks, segatuna mattide plaatidega.

Vannitoa kattematerjalid on funktsionaalse ja trendika ruumi loomisel võtmetähtsusega elemendid. Portselanplaat on suurepärane valik, kuna see on tugev, vastupidav ja veekindel. Lisaks on saadaval lai valik plaadidisaine ja viimistlusi. Viimased trendid, sealhulgas minimalistlik valgustus ja suuremõõtmeliste plaatide kasutamine, annavad ruumile modernse ilme.

Keope MatchAPPis saad värvide ja efektidega katsetada, mis aitab materjale oma vannitoas paremini visualiseerida.

 


Võta meiga ühendust, et saada lisateavet, küsida pakkumist või tule vaata näidiseid Interstudios.

Lisainfot saad info@interstudio.ee