fbpx

KEBONY/ puitmaterjal

KEBONY PUITMATERJAL

Norra ettevõtte poolt toodetud keboniseeritud puidu näol on tegemist keskkonnasõbraliku naturaalse materjaliga ehk männipuiduga mis on keboniseeritud. Keboniseerimise protsess tõstab selle pehme puidu vastupidavuse ja kõvaduse näitajad lausa troopilise puidu näitajateni. Keboniseerimine on Norras tootja poolt välja töötatud patenteeritud meetod. Protsessi käigus immutatakse puitu surve all furfurüülalkoholiga ja kuumutatakse, mille tagajärjel puidu rakkudesse imbunud furfurüülalkohol polümeriseerub. Peale töötlusprotsessi puit kuivatatakse. Protsess teeb puidust seene-, mikroorganismi-, mädanemiskindla ja hooldusvaba materjali.
Võrreldes termopuiduga ei muuda keboniseerimine puitu rabedaks, sest kombineeritud protsessis kasutatakse bioloogilist lahust ja kuni 100 °C temperatuuri mille tulemusel toimub puidu rakuseina tihenemine. Puidu rakuseina tihenemise tulemusel ei teki hiljem ka puidu pinnal nii kergelt pinde kui töötlemata puidu puhul. Keboniseerimisega muutub puidu kõvadus 30-50% võrreldes puidu algse kõvadusega ning seoses puidu kiududes polümeeride tekkimisega vähenevad ka puidu paisumine ja kahanemine erinevate keskkonnamõjude puhul nagu vihm, lumi ja päike.
Puidu töötlemisel kasutatav furfurüülalkohol on saadud põllumajandusjääkidest ja ei sisalda mürgiseid aineid ning keboniseeritud puidule on omistatud ka Põhjamaade keskkonnamärgis ehk Luigemärk.
Peale keboniseerimist võtab puit sooja pruunika värvi mis muutub juba umbes kahe kuu jooksul halliks. Keskkonnatingimused mõjutavad aja jooksul puidu välisilmet toonide osas ja väikeste lõhede tekkimine on osa puidu loomulikust vananemisprotsessist, kuid see ei mõjuta puidu vastupidavust ja üldisi omadusi. Keboniseerimise läbinud puidu töötlemisel tuleb kasutada kõvapuidule mõeldud töövahendeid.
Keboniseerimise teel töödeldud puit vajab minimaalset hooldust, piisab lihtsast puhastamisest ning kui materjalil ei teki kokkupuudet maapinnaga, annab Kebony puidu mädanemiskindlusele 30- aastase garantii.
Keboniseeritud puidu kasutusala on mitmekülgne ning materjali on võimalik kasutada nii hoonetel välislaudisena, terrasside ehitamisel, ehituspuiduna kui ka ilmastikuoludele vastupidava mööbli ehitamisel. Keboniseeritud materjal sobib nii sise- kui välisviimistluseks.
Materjali plussid kokkuvõtlikult:
• Keboniseerimisega muutub puidu kõvadus 30-50% võrreldes puidu algse kõvadusega.
• Seene-, mikroorganismi-, mädanemiskindel ning hooldusvaba materjal.
• Seoses puidu kiududes polümeeride tekkimisega vähenevad ka puidu paisumine ja kahanemine erinevate keskkonnamõjude puhul nagu vihm, lumi ja päike.
• Keboniseerimine ei muuda puitu rabedaks.
• Puit on pärit FSC® ja OLB sertifitseeritud kiirekasvulistest metsadest, keskkonnasõbralik, keemiavaba ning ohutu inimestele, loomadele ning loodusele.
• Puidu töötlemisel kasutatav bioloogiline furfurüülalkohol on saadud põllumajandusjääkidest ja ei sisalda mürgiseid aineid.

 

Kebony sortimendis olevate profiilde vaatamiseks klikka siin

Vaata lisaks tootja kodulehelt või uuri Interstudio esindajalt.

Category
Fassaadimaterjalid